Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
 

Przedszkole w Trzebownisku

Trzebownisko 968, 36-001 Trzebownisko

 

Sukcesywna dostawa artykułów żywnościowych do Przedszkola w Trzebownisku w zakresie MIĘSO I WĘDLINY.

Trzebownisko,  7.12.2023 r.

Zamawiający:

Przedszkole  w Trzebownisku

36-001 Trzebownisko 968

Tel.  (17) 77 22453

e-mail: przedszkoletrzebownisko@interia.pl

adres internetowy: www.przedszkole-trzebownisko.cba.pl

 

ZAPROSZENIE DO SKŁADANIA OFERT

 W FORMIE ZAPYTANIA OFERTOWEGO

„Sukcesywna dostawa artykułów żywnościowych  do Przedszkola  w Trzebownisku

 w zakresie MIĘSO I WĘDLINY.

  Postepowanie prowadzone na podstawie art.2 ust.1 pkt.1ustawy z dnia 11 września 2019 r.                          – Prawo zamówień publicznych (Dz. U. 2022 poz. 1710 z późn, zm.)                                            Postępowanie o wartości nie przekraczającej kwoty 130 000 złotych                                        

  1. Przedmiot zamówienia:
    1. Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa artykułów żywnościowych do Przedszkola w Trzebownisku  w zakresie MIĘSO I WĘDLINY
    2. Oferowane produkty a także sposób ich przewozu i przechowywania winny spełniać wymagania wymienione w obowiązujących przepisach prawa dotyczącego produkcji i obrotu żywności, a w szczególności ustawy z dnia 25 sierpnia 2006 r. o bezpieczeństwie żywności i żywienia (Dz.U.2023.1448 t.j. z dnia 2023.07.28), ustawy z dnia 21 grudnia 2000 r. o jakości handlowej artykułów rolno-spożywczych (Dz.U.2023.1980 t.j. z dnia 2023.09.25) oraz ustawy z dnia 16 grudnia 2005 r. o produktach pochodzenia zwierzęcego (Dz.U.2023.872 t.j. z dnia 2023.05.09) wraz z aktami wykonawczymi do tych ustaw.
    3. Artykuły spożywcze muszą spełniać wszystkie wymogi Rozporządzenia UE nr 1169/2011 oraz Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 26 lipca 2016 r. w sprawie grup środków spożywczych przeznaczonych do sprzedaży dzieciom i młodzieży w jednostkach systemu oświaty oraz wymagań, jakie muszą spełniać środki spożywcze w ramach żywienia zbiorowego dzieci i młodzieży w tych jednostkach.
    4. Oferowane produkty winny spełniać wymagania wymienione w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 1333/2008 z dnia 16 grudnia 2008 r. w sprawie dodatków do żywności (Dz. Urz. UE L354 z 31.12.2008).
    5. Produkty żywnościowe objęte dostawą powinny spełniać wymogi sanitarno–epidemiologiczne i zasady systemu HACCP w zakładach żywienia zbiorowego między innymi: odpowiednie specyfikacje jakościowe lub atesty, odpowiednie oznakowanie i termin przydatności do spożycia, odpowiedni sposób przewożenia towarów – zachowanie rozdzielności transportu, odpowiednią temperaturę podczas transportu i warunki sanitarne pojazdu.
    6. Jakość dostarczanych produktów winna być zgodna z obowiązującymi przepisami oraz atestami dla produktów pierwszego gatunku / I klasy.
    7. Każdy dostarczony produkt nie może odbiegać od Polskich Norm.
    8. Materiał opakowaniowy winien być dopuszczony do kontaktu z żywnością.
    9. Wykonawca dostarczy zamówiony towar na własny koszt środkiem transportu wymaganym dla rodzaju dostarczanych towarów żywnościowych zgodnie z obowiązującymi przepisami.
    10. Zamawiający zastrzega sobie prawo odmówienia odbioru dostarczonych towarów, jeżeli wystąpią jakiekolwiek nieprawidłowości, co do jakości, terminu przydatności do spożycia danego produkty, bądź będzie on przewożony w nieodpowiednich warunkach.
  2. Termin realizacji zamówienia:
    1. rozpoczęcie: od dnia 2 stycznia 2024 r. (lub od podpisania umowy)
    2. zakończenie: do dnia 31.12.2024 r. (z częściowym wyłączeniem okresu wakacyjnego i ferii oraz innych dni wolnych wynikających z organizacji roku szkolnego).
  3. Dostawy częściowe, sukcesywne, uruchamiane telefonicznie przez Zamawiającego z uwzględnieniem poniższej specyfikacji:
    • Mięso i wędliny: dostawa odbywać się będzie codziennie do godz. 8:00. Towar musi być dostarczony następnego dnia od daty telefonicznego złożenia zamówienia;
  4. Opis wymagań:
    1. Nazwy własne podane w formularzach cenowych, które stanowią załączniki do Zapytania ofertowego należy rozumieć jako preferowanego typu. Wykonawca może zaproponować produkty o innej nazwie, jednak muszą one spełniać wymogi tej samej lub wyższej jakości. Nazwa takiego produktu musi znaleźć się w ofercie. Poszczególne dostawy będą realizowane sukcesywnie w okresie obowiązywania umowy, po zamówieniu złożonym telefonicznie lub pisemnie przez upoważnionego przez Zamawiającego intendenta transportem i na koszt Wykonawcy.
    2. W okresie obowiązywania Umowy ceny poszczególnych produktów są niezmienne.
    3. Wykonawca dostarczy produkty żywnościowe spełniające wymogi określone przepisami ustawy z dnia 25 sierpnia 2006 r. o bezpieczeństwie żywności i żywienia (Dz. U. z 2020 r., poz. 2021,) oraz aktów wykonawczych do niej, własnym transportem oraz na własny koszt i odpowiedzialność.
    4. Podane w formularzach cenowych ilości danego rodzaju asortymentu mają charakter szacunkowy i nie stanowią ze strony Zamawiającego zobowiązania do nabycia w podanych ilościach. Zamawiający zastrzega, że rzeczywiste ilości kupna każdego rodzaju artykułów będą wynikać z aktualnych potrzeb Zamawiającego i mogą odbiegać od ilości podanych w formularzach cenowych. Wykonawcy nie przysługuje żadne roszczenie za ewentualne zmniejszenie ilości zakupywanego asortymentu.
    5. W przypadku konieczności kupna przez Zamawiającego asortymentu nie ujętego w formularzach cenowych podstawą rozliczeń będą ceny z aktualnego cennika Wykonawcy dostarczonego w formie pisemnej Zamawiającemu.
    6. Oferowane produkty żywnościowe muszą spełniać parametry jakościowe określone dla danego asortymentu przez PN, spełniać wymogi sanitarno-epidemiologiczne i zasady systemu HACCP oraz posiadać oznaczony odpowiedni dla danego asortymentu termin ważności zapewniający jego bezpieczne spożycie. Zamawiający zastrzega sobie prawo żądania dla zaoferowanego asortymentu przedłożenia pisemnego potwierdzenia dopuszczającego dany produkt do obrotu i spożycia, wydanego przez organ uprawniony do kontroli jakości artykułów spożywczych.
    7. Dostawy artykułów żywnościowych muszą być realizowane zgodnie z zasadami BHP:
      1. posiadać świadectwa jakości przy dostawach mięsa, przetworów mięsnych, mleka i przetworów mlecznych, miodu, ryb oraz przy dostawie jaj aktualne zaświadczenie z Powiatowego Inspektoratu Weterynarii podleganiu kontroli,
      2. dostarczony asortyment dotyczący mięsa i wyrobów wędliniarskich powinien posiadać handlowy dokument identyfikacyjny.
    8. Dostarczana żywność musi być oznakowana widocznym, czytelnym i nieusuwalnym kodem identyfikacyjnym oraz terminem przydatności do spożycia, nie krótszym niż 14 dni, umożliwiającym identyfikację artykułu spożywczego z danej partii produkcyjnej.
    9. Przedmiot zamówienia musi być dostarczony odpowiednim środkiem transportu spełniającym wymagania sanitarne, w opakowaniach gwarantujących bezpieczny transport i magazynowanie.
    10. Wykonawca przekazuje żywność osobie upoważnionej do odbioru i kontroli ilościowej oraz jakościowej do godz. 8:00. Nie dopuszcza się pozostawiania żywności przez Wykonawcę osobom nieupoważnionym.
    11. W przypadku otrzymania żywności o niewłaściwej jakości zdrowotnej czy handlowej Zamawiający odmówi przyjęcia i zgłosi niezwłocznie reklamację osobiście lub telefonicznie w dniu dostawy.
    12. Wykonawca zobowiązuje się odebrać lub wymienić żywność nie spełniającą wymagań jakościowych na wolną od wad do 24 godzin od dnia i godziny jego zgłoszenia i na własny koszt.
    13. Zamawiający gwarantuje zakup 60% wartości zamówienia podstawowego, jednocześnie korzysta z prawa rozszerzenia dostawy do 10% wartości zamówienia podstawowego przy zachowaniu cen jednostkowych podanych w ofercie .
    14. Zamawiający zastrzega sobie, że w okresach przerw wynikających z kalendarza świąt i dni wolnych od zajęć zamówienia będą zgłaszane w ograniczonym zakresie.
  5. Przy wyborze oferty zamawiający będzie kierował się następującymi kryteriami i ich znaczeniem:
    1.  Dla zadań: mięso wędliny

przyjmuje się kryteria :

cena 40 %

jakość 30 %

dotychczasowa współpraca 10%

częstotliwość dostaw 20%

  1. Warunki wykluczenia/odrzucenia:
    1. Wykonawcy, którzy nie wykażą spełniania warunków udziału w postępowaniu podlegać będą wykluczeniu z postępowania, a oferta zostanie uznana za odrzuconą - Zamawiający nie przewiduje warunków udziału w postępowaniu.
    2. Odrzuceniu podlegają oferty, których treść nie odpowiada treści niniejszego zapytania ofertowego.
  2. Inne istotne warunki zamówienia:
    1. Warunkiem otrzymania zapłaty dla Wykonawcy będzie wystawiona przez niego po każdej dostawie w sposób czytelny i prawidłowy faktura potwierdzona bez zastrzeżeń przez Zamawiającego.
    2. Wykonawca za każde dostarczone towary będzie wystawiał fakturę/rachunek na dzień wykonania dostawy i będzie dostarczał Zamawiającemu wraz z dostawą zamawianych artykułów.
    3. Potwierdzenie faktury nastąpi po sprawdzeniu przez Zamawiającego ilości oraz jakości dostarczonego towaru.
    4. Zapłata faktury nastąpi przelewem z konta Zamawiającego na konto Wykonawcy wskazane na fakturze. Strony ustalają 14 dniowy termin zapłaty liczony od dnia otrzymania faktury.
  3. Sposób przygotowania oferty:
    1. Każdy wykonawca może złożyć tylko jedną ofertę.
    2. Do oferty wykonawca dołączy:
      1. Uzupełnione załączniki , każda pozycja musi być bezwzględnie wypełniona.
      2. Aktualny odpis z właściwego rejestru albo aktualne zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub zgłoszenia do ewidencji działalności gospodarczej wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
    3. Oferta musi być w języku polskim i podpisana przez osobę upoważnioną do reprezentowania Wykonawcy. W przypadku sporządzania oferty przez osobę (osoby) inne niż uprawnione do reprezentowania Wykonawcy (zgodnie z odpisem z właściwego rejestru bądź wpisu do ewidencji działalności gospodarczej) wymagane jest dołączenie stosownego pełnomocnictwa. Pełnomocnictwo składa się w formie oryginału lub kopii potwierdzonej notarialnie za zgodność z oryginałem.
    4. Oferty złożone po terminie nie będą rozpatrywane, zostaną zwrócone Wykonawcy bez otwierania. Oferent może przed upływem terminu składania ofert zmienić lub wycofać swoją ofertę. O zachowaniu terminu decyduje data wpływu do Zamawiającego.
  4. Miejsce i termin złożenia oferty:
    1. Ofertę należy składać do dnia 20 grudnia 2023  r. (otwarcie ofert nastąpi w dniu następnym, 21 grudnia 2023 r.):
      • pocztą – na adres:  Przedszkole w Trzebownisku, Trzebownisko 968, 36-001 Trzebownisko z dopiskiem OFERTA - „Sukcesywna dostawa artykułów spożywczych do Przedszkola w Trzebownisku,   36-001   Trzebownisko 968” (decyduje data wpływu do sekretariatu);
      • osobiście w sekretariacie Przedszkola – od poniedziałku do piątku w godzinach od 800 – 1400.
  5. Klauzula informacyjna RODO:
    1. Klauzula informacyjna dla osób fizycznych, w tym prowadzących działalność gospodarczą biorących udział w postępowaniach ofertowych organizowanych przez Przedszkole w Trzebownisku, których przedmiotem jest dostawa usług, towarów oraz materiałów w ramach realizowanego w Zespole procesu inwestycyjnego oraz remontowego.
    2. Na podstawie art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), dalej „RODO”, niniejszym informujemy, że:
    3. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Przedszkole w Trzebownisku, 36-001 Trzebownisko 968;
    4. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych może Pan/Pani uzyskać mailowo pod adresem: daneosobowe@trzebownisko.pl;
    5. Pana/Pani dane będą przetwarzane w celu związanym z organizacją procesu zakupu usług, towarów oraz materiałów w toku procesu inwestycyjnego i/lub remontowego, a podstawę prawną przetwarzania Pana/Pani danych osobowych stanowi art. 6 ust. 1 lit. b oraz c RODO;
    6. Pana/Pani dane osobowe będą przedmiotem ujawnienia w związku z rozstrzygnięciem postępowania ofertowego na stronie internetowej Przedszkola oraz w Biuletynie Informacji Publicznej – w zakresie określenia uczestników postępowania i wyboru najkorzystniejszej oferty, z poszanowaniem przepisów o ochronie tajemnicy przedsiębiorstwa;
    7. Pana/Pani dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od zakończenia realizacji usługi, dostawy towarów lub materiałów w toku procesu inwestycyjnego i/lub remontowego lub do momentu wcześniejszego usunięcia danych przez Przedszkole;
    8. Posiada Pan/Pani prawo żądania od Przedszkola w Trzebownisku dostępu do danych, które Pana/Pani dotyczą, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania;
    9. Posiada Pan/Pani prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego (tj. do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych);
    10. Podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest dobrowolne, jednakże brak ich podania uniemożliwia wzięcie udziału w prowadzonym postępowaniu;
    11. Pana/Pani dane osobowe nie będą przedmiotem procesów, w ramach których miałoby dojść do zautomatyzowanego podejmowania decyzji, w tym profilowania.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Załącznik nr 1

Formularz cenowy

Grupa IV Mięso i wędliny.                                                                                                                                                              

Lp.

Nazwa

j.m.

Przewidywana ilość

Cena jednostkowa netto

Wartość netto

Podatek VAT  %

Wartość brutto

1.

Filet drobiowy

kg

900

 

 

 

 

2.

Filet z indyka

kg

150

 

 

 

 

3.

kurczak

kg

50

 

 

 

 

4.

Porcja kulinarna z kurczaka

kg

50

 

 

 

 

5.

Karkówka wieprzowa

kg

300

 

 

 

 

6.

Schab wieprzowy

kg

100

 

 

 

 

7.

Szynka surowa kulka

kg

400

 

 

 

 

8.

Skrzydełka

kg

200

 

 

 

 

9.

Kiełbasa wiejska

kg

50

 

 

 

 

10.

Parówki  90% mięsa

kg

100

 

 

 

 

11.

Polędwica  90% mięsa

kg

40

 

 

 

 

12.

Szynka wiejska 90% mięsa

kg

40

 

 

 

 

Razem:

 

 

 

 

 

Razem wartość brutto Grupy  IV  wynosi:    ……………………..zł

(słownie: …………………………………………………………………….)

………………………….., dnia …………………..                                                                    …………………………………..

          Podpis i pieczęć wykonawcy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

załącznik nr 2  do zapytania ofertowego

 

Klauzula informacyjna z art. 13 RODO do zastosowania przez zamawiających w celu związanym z postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego poniżej 30000 euro

 

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), dalej „RODO”, informuję, że:

  • Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Przedszkole w Trzebownisku reprezentowana przez Dyrektora – mgr Danutę Grzebyk
  • Kontakt z inspektorem ochrony danych możliwy jest  na adres administratora.
  • Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą:
  • na etapie postępowania o udzielenie zamówienia: na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO w związku z art. 43 i  44 ustawy o finansach publicznych w celu związanym z postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego poniżej 30000 euro: zapytania ofertowego na Sukcesywną dostawę artykułów spożywczych do Przedszkola w Trzebownisku. na potrzeby wyżywienia dzieci w stołówce Przedszkola w okresie od 02 stycznia 2024 roku do 31 grudnia 2024 roku.
  • na etapie zawierania umowy: na podstawie art. 6 ust. 1 lit. B RODO w celu związanym z udzielanym zamówieniem publicznym poniżej 30000 euro tj.: w celu zawarcia i prawidłowego wykonania umowy, której przedmiotem jest: zapytanie ofertowe na Sukcesywną dostawę artykułów spożywczych do Przedszkola w Trzebownisku na potrzeby wyżywienia dzieci w stołówce Przedszkola  w okresie od 02 stycznia 2024 roku do 31 grudnia 2024 roku.

 

  • odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą osoby lub podmioty uprawnione na podstawie przepisów prawa lub umowy powierzenia danych osobowych; 
  • Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane do czasu osiągnięcia celu, w jakim je pozyskano, a po tym czasie przez okres oraz w zakresie wymaganym przez przepisy powszechnie obowiązującego prawa.;
  • Podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest obowiązkowe. W przypadku niepodania danych nie będzie możliwy udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia poniżej 30 000 euro.; 
  • w odniesieniu do Pani/Pana danych osobowych decyzje nie będą podejmowane w sposób zautomatyzowany, stosowanie do art. 22 RODO;
  • posiada Pani/Pan:
  • na podstawie art. 15 RODO prawo dostępu do danych osobowych Pani/Pana dotyczących;
  • na podstawie art. 16 RODO prawo do sprostowania Pani/Pana danych osobowych *;
  • na podstawie art. 18 RODO prawo żądania od administratora ograniczenia przetwarzania danych osobowych z zastrzeżeniem przypadków, o których mowa w art. 18 ust. 2 RODO **; 
  • prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy RODO;
  • nie przysługuje Pani/Panu:
  • w związku z art. 17 ust. 3 lit. b, d lub e RODO prawo do usunięcia danych osobowych;
  • prawo do przenoszenia danych osobowych, o którym mowa w art. 20 RODO;
  • na podstawie art. 21 RODO prawo sprzeciwu, wobec przetwarzania danych osobowych, gdyż podstawą prawną przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. c, a w dalszej kolejności art. 6 ust. 1 lit. b RODO.

Zapoznałem się klauzulą:

…............................................

* Wyjaśnienie:skorzystanie z prawa do sprostowania nie może skutkować zmianą wyniku postępowania
o udzielenie zamówienia publicznego ani zmianą postanowień umowy w zakresie niezgodnym z ustawą Pzp oraz nie może naruszać integralności protokołu oraz jego załączników.

** Wyjaśnienie: prawo do ograniczenia przetwarzania nie ma zastosowania w odniesieniu do przechowywania, w celu zapewnienia korzystania ze środków ochrony prawnej lub w celu ochrony praw innej osoby fizycznej lub prawnej, lub z uwagi na ważne względy interesu publicznego Unii Europejskiej lub państwa członkowskiego

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Załącznik nr 3 do zapytania ofertowego

Umowa

zawarta w dniu 2.01.2024. r. w Trzebownisku

pomiędzy

Gminą Trzebownisko, NIP 5170037677 – Przedszkolem w Trzebownisku, Trzebownisko 968, 36-001 Trzebownisko, NIP: 5170135871, REGON: 180053040 reprezentowaną przez Panią Dyrektor  Danutę  Grzebyk, zwaną dalej Kupującym

a

………………………………………………………………………………………………………………………………………………,

………………………………………………………………………………………………………………………………………………,

zwaną/zwanym dalej Sprzedawcą.

 

W rezultacie dokonania przez Kupującego wyboru oferty Sprzedawcy w postępowaniu

pn „ Sukcesywna dostawa artykułów żywnościowych do stołówki Przedszkola w Trzebownisku” w okresie od 2 stycznia 2024 roku (lub od podpisania umowy) do 29 grudnia 2024 roku” zawarta została umowa o następującej treści:

§ 1

Przedmiot umowy

  1. Przedmiotem umowy jest sprzedaż wraz z dostawą do Kupującego, w okresie od 02.01.2024 r. (lub od podpisania umowy). do 31.12.2024 r., artykułów żywnościowych, zwanych dalej „artykułami”, określonymi w załączniku nr 1 do umowy.
  2. Zakres rzeczowy przedmiotu umowy składa się z zamówienia podstawowego oraz zamówienia objętego prawem opcji.
  3. W ramach zamówienia podstawowego Kupujący zobowiązuje się do kupna artykułów określonych rodzajowo i ilościowo w załączniku nr 1 do umowy.
  4. Kupujący może dokonywać zmian w zakresie rodzaju zamawianych artykułów.  Zmiany mogą polegać na zwiększeniu lub zmniejszeniu ilości i wartości danego rodzaju artykułów kosztem odpowiednio zmniejszenia lub zwiększenia ilości i wartości innych rodzajów artykułów. Zmiany nie mogą przekroczyć 30% ilości i wartości poszczególnych rodzajów artykułów oraz nie mogą spowodować zwiększenia ceny Sprzedawcy.
  5. Kupujący zastrzega sobie prawo niewykorzystania całej ceny, o której mowa w § 4 ust. 1. Sprzedający w takim przypadku nie będzie dochodził od Kupujący z tego tytułu żadnych roszczeń, przy czym Kupujący gwarantuje realizację dostaw stanowiących przedmiot umowy, na poziomie nie niższym niż 60% ceny określonej w § 4 ust. 1.
  6. Prawem opcji jest możliwość rozszerzenia zamówienia podstawowego o którym mowa w ust. 3 na warunkach niniejszej umowy o dodatkowy zakres za dodatkową cenę wg rozliczenia zgodnie z załącznikiem nr 1 do umowy z zastrzeżeniem że zakres opcji nie może przekroczyć 30% ilości artykułów, o których mowa w ust. 3 .
  7. Kupujący uprawniony jest do skorzystania z prawa opcji, polegającego na możliwości kupna w ramach niniejszej umowy i na warunkach niniejszej umowy do 30% ilości artykułów , o których mowa w ust. 3.
  8. Warunkiem uruchomienia prawa opcji jest oświadczenie woli Kupującego, złożone Sprzedawcy w formie pisemnej.
  9. Prawo opcji jest uprawnieniem Kupującego, z którego może, ale nie musi skorzystać
    w ramach realizacji niniejszej umowy. W przypadku nie skorzystania przez Kupującego
    z prawa opcji, Sprzedawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu.

 

§ 2

Zamawianie i dostarczanie przedmiotu umowy

  1. Artykuły będą zamawiane przez wyznaczonych przedstawicieli Kupującego na podstawie zgłoszenia  przekazanego pisemnie lub poczta elektroniczną lub telefonicznie.
  2. Zamówienie powinno określać rodzaj (nazwę) i ilość zamawianych artykułów,
  3. Sprzedawca zobowiązuje się dostarczać artykuły po cenach jednostkowych podanych
    w załączniku nr 1 do umowy.
  4. Sprzedawca zobowiązuje się dostarczać do Przedszkola w Trzebownisku, artykuły w ciągu 1 dni roboczych od złożenia zamówienia. Przez dni robocze należy rozumieć dni od poniedziałku do piątku,
    z wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy.
  5. Sprzedawca będzie na własny koszt dostarczał i dokonywał wyładunku artykułów do pomieszczeń Kupującego siłami Sprzedającego.
  6. Sprzedawca zobowiązany jest na czas transportu zabezpieczyć artykuły w taki sposób, by nie dopuścić do ich uszkodzenia. Za szkody wynikłe w czasie transportu odpowiedzialność ponosi Sprzedawca.
  7. Sprzedawca niezwłocznie zawiadamia Kupującego o braku możliwości zrealizowania dostawy w określonym terminie.
  8. Środki transportu, którymi będą dostarczane artykuły, powinny spełniać wymogi określone w obowiązujących przepisach prawa.
  9. Odbiór artykułów odbywać się będzie na podstawie pisemnego potwierdzenia odbioru.
  10. Potwierdzenie odbioru, o którym mowa w ust. 9 powinno zawierać:
  1. rodzaj (nazwę)i ilość dostarczonych artykułów,
  2. cenę netto, cenę brutto dostarczonych artykułów , podatek VAT.

 

§ 3

Jakość przedmiotu umowy

  1. Sprzedawca zobowiązuje się, że artykuły musza być wyprodukowane opakowane i dostarczone zgodnie z obowiązującymi wymaganiami określonymi w przepisach krajowych i unijnych  dot. artykułów żywnościowych .
  2. Szczegółowe wymagania jakościowe dla poszczególnych artykułów, w tym wymagania w zakresie znakowania i opakowań, terminów przydatności do spożycia, zawiera załącznik nr 1 do umowy.
  3. Dostarczone artykuły muszą być oznakowane w sposób zrozumiały, napisy w języku polskim muszą być wyraźne, czytelne i nieusuwalne data spożycia winna być:

a) nie krótsza niż ½ okresu przydatności podanego na opakowaniu produktu:

b) najwyższej jakości

c) z bieżącej produkcji

d) maks.12 godz. od momentu wypieku, świeże z bieżącej produkcji z wył. bułki tartej: dotyczy pieczywa

  1. Kupujący zastrzega sobie prawo żądania w momencie dostawy aktualnych dokumentów potwierdzających spełnianie warunków sanitarno – epidemiologicznych związanych z prawidłową realizacją przedmiotu zamówienia. Sprzedający oświadcza, iż niezwłocznie okaże je Kupującemu.
  2. Jeżeli Kupujący przy odbiorze artykułów stwierdzi, że jakość i/lub ilość jest niezgodna ze złożonym zamówieniem (towar jest wadliwy) Sprzedający w czasie 24 godzin od zgłoszenia (pisemnie lub pocztą elektroniczną lub telefonicznie lub osobiście na podstawie spisanego protokołu) dostarczy artykuł/y właściwy/e.
  3. W przypadku braku dostarczenia towaru właściwego/ych w czasie wskazanym w ust. 4, Kupujący zakupi tę partię towaru u innego Sprzedającego, a kosztami zakupu obciąży Sprzedającego.

 

§ 4

Cena i płatność

  1. Cena za wykonanie podstawowego przedmiotu umowy wynosi  ......................... zł brutto, (słownie zł brutto: ......................................................), netto .……................zł (słownie zł netto: ......................................................). Kupujący dopuszcza możliwość zmiany ceny w przypadku waloryzacji cen jednostkowych o której mowa w ust. 5. 
  2. Pojedyncze zamówienia dokonywane będą w cenach określonych w załączniku nr 1 do umowy. Ceny określone w załączniku nr 1 do umowy obowiązywać będą przez cały okres obowiązywania umowy i nie mogą ulegać zmianie, z zastrzeżeniem ust.  4 i 5.
  3. Kupujący dopuszcza możliwość zmiany ceny w przypadku zmiany ustawowej stawki podatku VAT w trakcie realizacji umowy - w zakresie dotyczącym niezrealizowanej części przedmiotu umowy cena zostanie zmodyfikowana proporcjonalnie do zmiany stawki podatku VAT.
  4. Kupujący dopuszcza jednorazową waloryzację cen/y jednostkowych/ej netto według wskaźnika cen towarów i usług konsumpcyjnych dla żywności opublikowanego w Biuletynie statystycznym województwa podkarpackiego wydanym przez GUS w Rzeszowie. Jeżeli Biuletyn statystyczny województwa podkarpackiego nie będzie publikował wskaźnika wzrostu cen któregoś z artykułów wzrost ceny będzie dokonany w oparciu o ogólny wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych opublikowany w tym Biuletynie.
  5. Waloryzacja o której mowa w ust. 5 jest dopuszczalna w razie łącznego spełnienia następujących warunków:
  1. złożenia pisemnego wniosku przez Sprzedawcę wraz z dokumentem wskazanym w ust. 5 zawierającym wskaźniki cenowe,
  2. upływu co najmniej 6 miesięcy  od dnia obowiązywania umowy,
  3. zmiany wskaźnika o  co najmniej 20% w stosunku do cen/y wskazanych/ej w załączniku nr 1 do umowy.
  1. Waloryzację przeprowadza się w oparciu o otrzymane w formie pisemnej wskaźniki cen (o których mowa w ust. 5) za kwartał poprzedzający złożenie wniosku, o którym mowa w ust. 6 pkt 1, w odniesieniu do cen wskazanych w załączniku nr 1 do umowy.
  2. Zmiana cen na skutek waloryzacji wymaga formy pisemnej pod rygorem nieważności.
  3. Kupujący zobowiązuje się do zapłaty ceny na podstawie faktury wystawionej przez Sprzedawcę w oparciu o potwierdzenia odbioru.
  4. Faktury za artykuły wystawiane będą na:

 

Nabywcę: Gminę Trzebownisko, NIP 5170037677;

Odbiorcę – Płatnika: Przedszkole w Trzebownisku, Trzebownisko 968, 36-001 Trzebownisko, NIP: 5170135871, REGON: 180053040

 

  1. Za dostarczone artykuły Kupujący zapłaci w terminie do 14 dni od daty o otrzymania faktury. Zapłata nastąpi przelewem na rachunek bankowy Sprzedawcy wskazany w fakturze.

 

§ 5

Kary umowne

  1. Sprzedawca zapłaci Kupującemu następujące kary umowne:
  1. za zwłokę w dostarczeniu artykułów w terminie, o którym mowa w § 2 ust. 4 –
    w wysokości 20 % ceny brutto zamawianych artykułów, za każdy dzień zwłoki,
  2. za odstąpienie przez którąkolwiek ze stron od umowy z przyczyn leżących po stronie Sprzedawcy – w wysokości 10 % ceny brutto, określonej w § 4 ust. 1,
  3. za niedostarczenie produktu/ów właściwego/ych w terminie o którym mowa w § 3 ust. 5 w wysokości 200 zł za każdy brak realizacji zamówienia.
  1. Zastrzeżenie kar umownych nie wyklucza możliwości dochodzenia odszkodowania na zasadach ogólnych.
  2. Kupujący może potrącić kary umowne z kwoty powstałej do zapłaty Sprzedawcy na podstawie noty księgowej, składając stosowne oświadczenie.

 

§ 6

Obowiązki Sprzedawcy

  1. Sprzedawca zobowiązuje się do sporządzania w okresach kwartalnych informacji obejmującej wykaz dostarczonych artykułów.
  2. Wykaz powinien zawierać, nazwę i ilość dostarczonych artykułów, ich ceny jednostkowe oraz sumę tych cen.
  3. Sprzedawca zobowiązuje się dostarczyć informację, o której mowa w ust. 1 do 15. dnia miesiąca następującego po kwartale, którego dotyczy informacja, do Intendenta Przedszkola.

 

§ 7

Umowne odstąpienie od umowy

  1. Kupującemu przysługuje prawo odstąpienia od umowy w ciągu 30 dni od zaistnienia niżej wymienionych okoliczności:
  1. w przypadku braku środków w budżecie na realizację umowy po wyższych cenach.
  2. w przypadku co najmniej trzykrotnego opóźnienia w dostawie lub trzykrotnego stwierdzenia przez Kupującego, że jakość i/lub ilość zamówionych artykułu/ów jest niezgodna ze złożonym zamówieniem (towar jest wadliwy).
  3. suma kar umownych przekroczyła kwotę 20 % ceny brutto określonej w § 4 ust. 1,
  1. Odstąpienie od umowy powinno nastąpić na piśmie pod rygorem nieważności.

 

§ 8

Zmiany umowy

  1. Wprowadzenie zmian treści umowy wymaga sporządzenia pisemnego aneksu pod rygorem nieważności z zastrzeżeniem §1 ust 6-9.
  2. Zamawiający przewiduje zmianę treści umowy w zakresie terminu wykonania przedmiotu umowy o którym mowa w §2 ust 4, ograniczenia zakresu umowy, zmiany ceny za całość przedmiotu zamówienia po rozliczeniu zgodnie z cenami jednostkowymi w złożonych formularzach cenowych. Zmiana jest dopuszczalna w przypadku stanu zagrożenia epidemicznego, stanu epidemii oraz innych zdarzeń spowodowanych epidemią w szczególności w przypadku zawieszenia nauki stacjonarnej w Przedszkolu,, skierowania poszczególnych grup na kwarantannę lub objęcie kwarantanną dzieci korzystających z obiadów a także w przypadku zamknięcia stołówki Przedszkola  lub braku możliwości realizacji umowy z powodu zdarzeń spowodowanych epidemią.
  3. Każda ze Stron umowy może zawnioskować o zmianę umowy. W celu dokonania zmiany umowy, jeżeli przepisy prawa nie stanowią inaczej, Strona o to wnioskująca zobowiązana jest do złożenia drugiej Stronie propozycji zmiany w terminie 14 dni od dnia zaistnienia okoliczności będących podstawą zmiany.
  4. Wniosek o zmianę umowy, o którym mowa w ust. 3, powinien zawierać co najmniej:
  1. zakres proponowanej zmiany,
  2. opis okoliczności faktycznych uprawniających do dokonania zmiany,
  3. podstawę dokonania zmiany, to jest podstawę prawną wynikającą z przepisów ustawy lub postanowień umowy,
  4. pisemne uzasadnienie potwierdzające, że zostały spełnione okoliczności uzasadniające dokonanie zmiany umowy.

§ 9

Postanowienia końcowe

  1. W sprawach nieuregulowanych niniejszą umową mają zastosowanie odpowiednie przepisy Kodeksu cywilnego.
  2. Ewentualne spory wynikłe na tle niniejszej umowy podlegają rozstrzygnięciu sądu właściwego dla Kupującego.
  3. Jeżeli jakieś zapisy postanowienia staną się nieważne lub nieskuteczne, nie wpłynie to na ważność lub skuteczność innych zapisów w nim zawartych. W takim przypadku, Strony wspólnie wypracują postanowienie mające znaczenie prawne i faktyczne możliwie najbardziej zbliżone do założeń nieważnego postanowienia i pokrywające brakujące postanowienia w sposób zbliżony do celów i założeń porozumienia oraz niezwłocznie zawrą stosowny aneks do porozumienia (klauzula salwatoryjna).
  4. Wszelkie zmiany niniejszej umowy wymagają formy pisemnej, pod rygorem nieważności.
  5. Umowę sporządzono w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach po jednym dla każdej ze stron.

 

Kupujący:                                                                                              Sprzedawca:

 

                                           

 

Załączniki:

Informacje

Liczba wyświetleń: 17
Utworzono dnia: 07.12.2023

Historia publikacji

  • 07.12.2023 09:36, Administrator
    Edycja dokumentu: Sukcesywna dostawa artykułów żywnościowych do Przedszkola w Trzebownisku w zakresie MIĘSO I WĘDLINY.
  • 07.12.2023 09:36, Administrator
    Dodanie załącznika: Zapytanie ofertowe Przedszkole w Trzebownisku - MIĘSO I WĘDLINY
  • 07.12.2023 09:36, Administrator
    Dodanie dokumentu: Sukcesywna dostawa artykułów żywnościowych do Przedszkola w Trzebownisku w zakresie MIĘSO I WĘDLINY.