Przedszkole w Trzebownisku

Jak korzystać z BIP

Instrukcja korzystania z Biuletynu Informacji Publicznej

1. Menu górne.
    1. Menu górne zawiera następujące elementy:
      • Zakładka kontakt: przenosi użytkownika do strony, gdzie użytkownik może pozyskać dane kontaktowe do Przedszkola w Trzebownisku.
      • Zakładka mapa serwisu: przenosi użytkownika do strony, gdzie użytkownik może zapoznać się ze strukturą Biuletynu Informacji Publicznej Przedszkola w Trzebownisku.
      • Zakładka czcionka: daje użytkownikowi możliwość regulacji wielkości tekstu – zgodnie z wymaganiami określonymi w Rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 12 kwietnia 2012 r. w sprawie Krajowych Ram Interopreacyjności, minimalnych wymagań dla rejestrów publicznych i wymiany informacji w postaci elektronicznej oraz minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych.
      • Zakładka kontrast: daje użytkownikowi możliwość regulacji kontrastu tekstu oraz strony Biuletynu Informacji Publicznej Przedszkola w Trzebownisku – zgodnie z wymaganiami określonymi w Rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 12 kwietnia 2012 r. w sprawie Krajowych Ram Interopreacyjności, minimalnych wymagań dla rejestrów publicznych i wymiany informacji w postaci elektronicznej oraz minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych.
      • Zakładka biuletyn informacji publicznej: przenosi użytkownika do strony https://www.bip.gov.pl/ - prowadzonej przez Ministerstwo Cyfryzacji, z siedzibą w Warszawie, ul. Królewska 27, 00-060 Warszawa.
      • Zakładka nawigacja: przedstawia obecne położenie użytkownika w Biuletynie Informacji Publicznej. Daje możliwość nawigowania wstecz.
      • Zakładka szukaj: daje użytkownikowi możliwość wyszukiwania poszczególnych fraz, sformułowań lub wyrazów znajdujących się na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Przedszkola w Trzebownisku.
  2. Menu boczne – lewe.
    • Menu podmiotowe.
      • Zawiera następujące zakładki: Podstawowe dane, zakres działania, struktura organizacyjna, podstawa prawna, obwód szkoły, dostęp do informacji publicznych, ponowne wykorzystanie informacji publicznych oraz komunikaty.
    • Menu przedmiotowe.
      • Zawiera następujące zakładki: załatwiane sprawy, mienie i finanse, wyniki kontroli, rejestry i ewidencje, ogłoszenia, inne przetargi, programy i regulaminy.
  3. Menu boczne – prawe.
    • Zawiera bieżące informacje o zakładce, na której znajduje się użytkownik oraz inne:
      • Zakładka informacje: zawiera informacje o dotychczasowej liczbie wyświetleń strony, dacie udostępnienia strony, osobie która wprowadziła dokument, osobie która opublikowała dokument.
      • Zakładka drukuj dokument: daje użytkownikowi możliwość wydruku całej zawartości strony internetowej, na której obecnie się znajduje.
      • Zakładka historia publikacji: przedstawia użytkownikowi informację o historii publikacji informacji i zmian na przeglądanej obecnie stronie.
  4. Stopka strony BIP.
    • Zakładka jak korzystać z BIP: przedstawia zasady z korzystania z Biuletynu Informacji Publicznej Przedszkola w Trzebownisku. Kliknięcie w nią odsyła do niniejszej instrukcji.
    • Zakładka redakcja BIP: przedstawia informacji o osobie lub osobach, które pełnią funkcję Redaktorów Biuletynu Informacji Publicznej Przedszkola w Trzebownisku.

Utworzono dnia: 09.02.2021

Historia publikacji